Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Degustačný set ELESKO /6fl./

Viac informácii
Výrobca vína ELESKO
Krajina pôvodu Slovensko
Balenie (Litrov) 6x0.75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
56,32 €

Elesko je jedno z vinárstiev, v ktorom si vďaka širokej ponuke vín nájde tie svoje takmer každý. Technologicky mimoriadne vyspelá firma sa nebojí experimentovať a ponúkať vína rôznych druhov z hrozna z rôznych lokalít. Vďaka veľkej produkcii nájdeme v ponuke vína od jednoduchších a nenáročných až po luxusné a oceňované. V tomto sete sme sa pokúsili ísť zlatou strednou cestou, aby ste mohli ochutnať prierez naprieč produkciou vinárstva.

Set obsahuje:


1. White Cuvée (Modra), akostné značkové 2013
2. Lipovina D.S.C., výber z hrozna 2011
3. Sauvignon D.S.C., kabinetné 2014
4. Chardonnay "1" D.S.C., neskorý zber 2013
5. Alibernet "1" D.S.C., výber z hrozna 2011
6. Dunaj, D.S.C., výber z hrozna 2013

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.

ELESKO

Spoločnosť ELESKO a.s. sa zaoberá pestovaním viniča a výrobou vína. Na Slovensku pôsobí v Malokarpatskej oblasti, vyrába vlastné značky vína a zrealizovala výstavbu moderného vinárskeho komplexu v Modre.

ELESKO je výnimočné tým, že dokáže spojiť tradíciu s novými technológiami, uplatňuje princípy integrovanej produkcie. Je jedinečné svojím komplexným vzťahom k realizovaným projektom, ale i k dizajnu či architektúre, ktorá sa v oblasti vinohradníctva a výroby vína vyvíja.V súčasnosti spoločnosť ELESKO realizuje vinohradnícko-vinárske projekty na území Slovenskej republiky a Ruskej federácie. V Malokarpatskej oblasti v obciach Modra, Dubová a Vištuk vlastní v súčasnosti 110 hektárov nových viníc, ktoré patria k najkrajším na Slovensku. Vinice sú prihlásené do integrovanej ochrany, čo znamená ochranu viniča minimalizáciou chemikálí a intenzívnejšie využívanie prírodných prvkov.

ELESKO je stúpencom vinohradnícko-vinárskej moderny. Na jednej strane používa najprogresívnejšie techniky pestovania hrozna a najmodernejšiu techniku na obrábanie viníc, na strane druhej sa pri pestovaní viniča snaží dosiahnuť súlad s pôdou, vegetáciou a živočíšnymi druhmi, dbá na ekológiu a životné prostredie. Vo vinárskej výrobe využíva tradičné poustupy v spojení s najmodernejšou technológiou.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Degustačný set ELESKO /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. White Cuvée (Modra), akostné značkové 2013

Reduktívna, zeleno žltá farba vína so strednou viskozitou na okraji. Vo vôni je víno svieže plné stopy žltého ovocia a citrusu. V chuti pociťujeme šťavnatú kyselinkou s herbálnym podtónom a s elegantnou mineralitou na pozadí.

2. Lipovina D.S.C., výber z hrozna 2011

Intenzívna a číra slamovo žltá farba vína so strednou viskozitou na okraji. Vôňa vína je plnšia s príjemnou ovocnou stopou zrelých broskýň a žltého ovocia podčiarknutých herbálnym podtónom. Chuť vína je šťavnato ovocná po žltom jablku s výraznou kyselinkou a dlhou perzistentnou dochuťou.

Gastro odporúčanie: Odporúčame podávať k ázijským špecialitám.

Ocenenia:
Medzinárodná súťaž a výstava vín vo Viničkách 2012 - Strieborná medaila

3. Sauvignon D.S.C., kabinetné 2014

Brilantne číre víno svetlo zelenožltej farby. V pikantnej ovocno-herbálnej vôni sú prítomné tóny čerstvo odtrhnutých vinohradníckych broskýň a bazových kvetov po jarnom daždi. Svieža, stredne plná lahodná chuť vína pripomína zrelé letné ovocie, s nádychom lesných malín, na podnebí jazyka aj v závere dochute zvýraznenú korenisto-ríbezľovým tónom. Šťavnatý, ovocno-korenistý a jemne minerálny podtón buketu vznikol asamblážou hrozna dvoch klonov, ovocného a minerálneho Sauvignonu.

4. Chardonnay "1" D.S.C., neskorý zber 2013

Víno má žltozelený odtieň, so zlatistými odleskami. Pikantná ovocná vôňa s tónmi marhúľ a čerstvých limetiek, je okorenená lístkami bazalky, so štipkou zázvoru. Plná chuť vína sa vyznačuje ľahkou mineralitou a výrazným ovocným tónom, s notou egrešov, lieskových jadier a tropického ovocia. V závere dochuti sa objavujú noty jarných pukov bielej ríbezle.

5. Alibernet "1" D.S.C., výber z hrozna 2011

Nepriehľadná, rubínovo červená farba vína. Vo vôni dominuje stopa tmavých lesných plodov, čierny mak s jemným dymovým nádychom získaným zrením v dubovom sude. Chuť vína je robustná so zrelým tanínom s dlhou černicovou dochuťou.

6. Dunaj, D.S.C., výber z hrozna 2013

Víno jasnej bordovočervenej farby s purpurovým viskóznym okrajom zaujme prítažlivou až koncentrovanou arómou borievok, černíc a kôstkovíc bazy čiernej. Plnú ovocnú chuť osviežujú tóny višní, ciernych ríbezlí a v dochuti pôsobivé štavnaté triesloviny v spojení s plnším ovocným extraktom.