Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Degustačný set AUTENTISTI 6fl.

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Južnoslovenská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-19
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
86,90 €Set obsahuje:

1. Strekov 1075 - Rizling vlašský Classic, akostné odrodové 2013
2. Strekov 1075 - Rizling "na šupkách" Spec. Collect. , akostné 2011
3. Strekov 1075 - Svätovavrinecké Selection, akostné odrodové 2012
4. Kasnyik - Veltlínske zelené Selection, akostné odrodové 2013
5. Kasnyik - Rizling vlašský Selection, akostné odrodové 2013
6. Kasnyik- Frankovka modrá Selection, akostné odrodové 2013

Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Degustačný set AUTENTISTI 6fl.
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Strekov 1075 - Rizling vlašský Classic, akostné odrodové 2013. Víno kvasilo v nových dubových sudoch, ležalo 5 mesiacov na jemných kaloch a fľašovalo sa gravitáciou.

2. Strekov 1075 - Rizling "na šupkách" Special Collection, akostné 2011. Metódou červeného vína, t.j. na šupkách vykvasené "oranžové" víno, ktoré svojim exotickými herbálnymi tónmi a silným charakterom vybočuje zo stereotypného chápania vína. Nebolo čírené, filtrované a ani žiadnym mechanickým spôsobom namáhané.

3. Strekov 1075 - Svätovavrinecké Selection, akostné odrodové 2012. Výbernajlepších sudov Svätovavrineckého z honu Góré, ktorému ročník doprial "pinotovú" eleganciu a pri tom si zachoval vlastné terroirové črty, spočívajúce na kyselinkách, mineralite a koncentrácii starých vinohradov.

4. Kasnyik rodinné vinárstvo - Veltlínske zelené Selection, akostné odrodové 2013. Prekrásna vôňa kvitnúcich broskyňových kvetov, s decentnou korenistou vôňou, tak typickou pre strekovský terroir. V dochuti sa prejavuje pikantná kyselinka a výrazná mineralita, ktorá odráža výnimočnosť ročníka. Klasifikácia "Selection" sú vína vyššej kvality, dobre vyvážené harmonické vína s plnším charakterom doporučené pre fajnšmekrov ktoré hľadajú osobitosť vo víne.

5. Kasnyik rodinné vinárstvo - Rizling vlašský Selection, akostné odrodové 2013. Zlatožltá farba. Elegantná, výrazná a korenistá vôňa, kde sa lipový kvet mieša so závanom vanilky na pozadí. Decentné kyselinky vytvárajú priestorpre mohutné a guľaté telo, ktorého štruktúru doplnil dotyk dreveného sudu. Výrazná opulentná dochuť korešponduje s vôňou. Klasifikácia "Selection" sú vína vyššej kvality, dobre vyvážené harmonické vína s plnším charakterom doporučené pre fajnšmekrov ktoré hľadajú osobitosť vo víne.

6. Kasnyik rodinné vinárstvo - Frankovka modrá Selection, akostné odrodové 2013. Farba vína je bližšie k fialovo purpurovej, ako rubínovo červenej. Vo vôni dominujú slivkové a višňové arómy, s prekrásne plnými korenistými tónmi.Chuť vína je plná, s dotykom višne, horkej čokolády a kávy. S príjemnými kyselinkami a plným charakterom krásne odzrkadľuje nie len odrodu, ale aj výnimočné možnosti Strekovského terroir. Klasifikácia "Selection" sú vína vyššej kvality, dobre vyvážené harmonické vína s plnším charakterom doporučené pre fajnšmekrov ktoré hľadajú osobitosť vo víne.