Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Krásne plné a korenisté - výber vín /6.fl/

Viac informácii
Balenie (Litrov) 4x0.75, 2x0.5
Servírovacia teplota (°C) 10-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
62,56 €

Pripravili sme pre Vás degustačný set zložený z vín s charakterom. Plné a korenisté, to je azda najvýstižnejšie spojenie pre tieto vína z domova i zahraničia. Nútia premýšľať o chutiach a arómach, o ktorých sa porozprávate s priateľmi a obohatia Váše názory na víno.

Set obsahuje:

1. Zápražný - Tramín červený, neskorý zber 2014
2. Mavín - Devín, výber z hrozna 2014
3. Dr. Loosen - Riesling Fruchtig 2014 (polosladké)
4. Šimonovič - Rizling vlašský, neskorý zber 2013
5. Šimonovič - Devín, hrozienkový výber 2011, 0.5l
6. Rariga - Lipovina, akostné 2014, 0.5l

Víno je možné dodať aj v drevenej bedni, ktorú zakúpite tu.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Krásne plné a korenisté - výber vín /6.fl/
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)


1. Zápražný - Tramín červený, neskorý zber 2014

Víno je intenzívnej žltozelenej farby so zlatistým nádychom. Vôňa vína je citrusovo-korenistá s jemným podtónom rozkvitnutých ruží. Chuť je obsažná, medovokorenistá s elegantným obsahom zvyškového cukru, ktorý dopĺňa komplexnosť a harmóniu tohto moderného tramínu.

2. Mavín - Devín, výber z hrozna 2014

Zlatistý odtieň farby prezrádza vyššiu vyzretosť hrozna. Intenzívna širokospektrálna aróma vína ponúka medovosť, limetku, mandarinky, pomaranč, ružový olej a korenistosť. Chuť vína je plná, prezretá, korenistá s príjemným medovým zakončením.

3. Dr. Loosen - Riesling Fruchtig 2014 (polosladké)

Toto víno je veľmi populárne a stelesňuje elegantný, typický Riesling z Moselu. Je osviežujúce, ovocné, s jemnou mineralitou, ktorá je typická pre tento región. Hrozno použité na výrobu tohoto vína pochádza výlučne z tradičných vinohradov na strmých svahoch a bridlicovej pôde. Je nádhernej, lipovej vôňe s bielymi broskyňami a vyššou kyselinkou, ktorá je v harmónii so zvyškovým cukrom. V dochuti cítiť minerálne tóny a pikantnú kyselinku. Odporúčame podávať ku grilovaným rybám, sušenej šunke, alebo k ázijským rezancom.

4. Šimonovič - Rizling vlašský, neskorý zber 2013

Šimonovič nerobí vína tak, aby sa páčili každému. Robí ich tak, aby sa páčili jemu. A že má teda dobrý jazyk! Plná, ovocná vôňa s tónmi po lúčnych kvietkoch s náznakom medu. Má príjemné telo a v chuti sa mieša ľahkosť ovocia, s nazretosťou ročníka. Vlašák čo poteší dnes a prekvapí aj za pár rokov. Ocenené bolo na AWC Vienna 2014 - Zlatá medaila, Víno mesta Modra - šampión v odrode Rizling Vlašský.

5. Šimonovič - Devín, hrozienkový výber 2011, 0.5l

Hrozienkový výber a pritom kategorizovené ako suché. Tu čosi nesedí, poviete si. No keď sa pozriete na údaj o alkohole, všetko sa vysvetlí.. Tento Devín sa totiž blíži 17%. a napriek tomu, je to víno viac ako príjemné. Aróma horkých byliniek, jemne ovocná, medová,. Objavuje sa i fialka v cukre. Chuť je medová, korenistá a taká dlhá, ako sa len dá. Alkohol napriek svojej výške nepáli a je skvele zapracovaný. Toto víno sa viac je, ako pije.

Ocenenia:
Pezinské vínne trhy, 2013 - Zlatá medaila
AWC Vienna 2014 - Zlatá medaila

6. Rariga - Lipovina, akostné 2014, 0.5l

Vôňa lipového kvetu, medu a tropického ovocia. Chuť je koncentrovaná, s krásnou vysokou kyselinkou a medovými tónmi. Dochuť je dlhá a svieža, pritom čistučká.