Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Národný salón vín - Villa Vino Rača, degustačný set /6fl./

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Villa Vino Rača
Odroda Cuvée
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 11-19
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
42,50 €

Pripravili sme pre Vás výber skvelých vín, ktoré boli zaradené do Národného salónu vín.

1. Tramín červený, cisárska kolekcia, výber z hrozna 2013
2.
Frankovka modrá rosé Cisárska kolekcia, neskorý zber 2013
3. Cabernet Sauvignon Cisárska kolekcia, neskorý zber 2013
4. Svätovavrinecké Cisárska kolekcia, výber z hrozna 2013
5. Račianska Frankovka Exclusive Collection, akostné 2013
6. Tereziánska Frankovka Exclusive Collection, akostné 2012

Villa Vino Rača

Račianske vinohrady sú situované v azda najznámejšom vinohradníckom regióne Slovenska. Rozprestierajú sa na južných svahoch Malých Karpát v nadmorskej výške 150 – 300 m n.m.

Spoločnosť Villa Vino Rača a.s., je pokračovateľom bohatej tradície v tejto oblasti, ktorá je od nepamäti spätá s vinohradníctvom a s výrobou kvalitných vín. Ťažiskom produkcie spoločnosti, ktorá sa rozsahom výroby zaraďuje medzi stredné vinárske firmy, sú akostné odrodové biele a červené vína a podľa podmienok a kvality konkrétneho ročníka aj vína s prívlastkom. V súčasnosti spoločnosť Villa Vino Rača a.s., hospodári na približne 125 hektároch vinohradov. Vo výrobnom procese v celom rozsahu využíva modernú technológiu riadeného kvasenia (odkaľovanie muštov a následné prekvášanie muštov čistými kultúrami kvasiniek pri teplote max. 20 st. C). V prípade dokonale vyzretého hrozna, zbieraného do malých prepraviek, ako jediná na Slovensku používa preberací stôl, kde sa obrané hrozno ešte raz kontroluje a v prípade potreby sa zbavuje narušených bobúľ tak, aby bola zabezpečená dokonalá kvalita konečného produktu. Výsledkom dôsledne dodržiavaných technologických postupov sú maximálne vyvážené vína, ktoré majú nielen čistú vôňu s výrazným odrodovým charakterom, ale i sviežu a lahodnú chuť. Vďaka týmto atribútom je račianske víno obľúbené aj medzi najnáročnejšími konzumentmi a milovníkmi tohto nápoja kráľov. Doterajšie bohaté dosahované úspechy spoločnosti sú výsledkom ideálnej kombinácie troch faktorov – dodržania tradičnej kvality vín na trhu, správne zvolenej a aplikovanej marketingovej stratégie a prezieravej obchodnej politiky spoločnosti.

Villa Vino Rača a.s., sa ako prvý slovenský producent vína môže pochváliť získaním ocenenia Značky kvality, ktorú jej v rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín udelilo Ministerstvo pôdohospodárstva SR na produkty Račianska frankovka a Veltlínske zelené, ktoré spĺňajú najprísnejšie požiadavky Európskej únie.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Národný salón vín - Villa Vino Rača, degustačný set /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Tramín červený Cisárska kolekcia, výber z hrozna 2013. Víno má nádhernú zlatožltú farbu. Ruža je symbolom lásky a elegancie. Tento nádherný kvet nájdete v tomto víne, prevtelenom v aróme ružových lupeňov. Nezláka vás však len nádhernou vôňou, ale aj plnou, šťavnatou, korenistou chuťou s nádychom sušených marhúľ, prezretého žltého ovocia, vanilky a agátového medu. Skvelú kombináciu chutí dosiahnete, ak si okrem vína pochutnáte aj na aromatických koreninách v jedlách ázijskej kuchyne a vybraných dezertoch. Mária Terézia - cisárovná z rodu Habsburgovcov, Donančným právom udelila privilégium dodávania račianskych vín na cisársky dvor.

Ocenenia:
Národný salón vín Vínne trhy Pezinok - Strieborná medaila
Víno Tirnavia - Strieborná medaila

2. Frankovka modrá rosé Cisárska kolekcia, neskorý zber 2013. Elegantný vzhľad vína s plamienkami staroružovej, príťažlivá vôňa lesných plodov a záhradných malín. Chuť je šťavnatá, komplexne vyvážená, so sviežou kyselinkou, ktorá zvýrazňuje ovocné tóny a príjemne kopíruje aromatiku vína. Mária Terézia - cisárovná z rodu Habsburgovcov, Donančným právom udelila privilégium dodávania račianskych vín na cisársky dvor.

Ocenenia:
Národný salón vín Vienále Topoľčianky - Strieborná medaila
Svätojurský vinohradnícky spolok - Strieborná medaila

3. Cabernet Sauvignon Cisárska kolekcia, neskorý zber 2013. Víno má elegantnú karmínovo granátovú farbu. Vôňa je výrazne ovocná s tónmi vanilky, čiernych ríbezlí a sušených sliviek. Triesloviny zvýrazňujú chuť po čiernom ovocí, ríbezliach, čokoláde a ostružinách. Dochuť je dlhotrvajúca, s harmonickými kyselinkami, ľahkým dymovým tónom a príjemnými tanínmi. Mária Terézia - cisárovná z rodu Habsburgovcov, Donančným právom udelila privilégium dodávania račianskych vín na cisársky dvor.

4. Svätovavrinecké Cisárska kolekcia, výber z hrozna 2013. Tmavo bordová farba, s čiernymi odleskami, snúbiace sa s príjemnou vôňou tmavého, zrelého, bobuľového ovocia a škorice. V chuti extraktívne, ovocné, s tónmi čokolády.V závere príjemne pikantný, tanínový chvostík. Mária Terézia - cisárovná z rodu Habsburgovcov, Donančným právom udelila privilégium dodávania račianskych vín na cisársky dvor.

Ocenenia:
Národný salón vín Vínne Trhy Pezinok - Strieborná medaila
Svätojurský vinohradnícky spolok - Zlatá medaila - najvyššie hodnotené víno

5. Račianska Frankovka Exclusive Collection, akostné 2013. Najslávnejšie víno z Rače, dodávané od r. 1767 na cisársky dvor do Viedne, je aj dnes vinárskym pojmom. Predstavuje cuvée najkvalitnejších frankoviek v danom roku. Víno je tmavé, s vôňou škorice a tmavého bobuľového ovocia, s pevnou štruktúrou minerálneho extraktu, hroznových kyselín, s príjemnými tanínmi a ľahkými dymovými podtónmi.

Ocenenia:
Národný salón vín MFFM Rača - Strieborná medaila
Výstava vín Skalica - Strieborná medaila

6. Tereziánska Frankovka Exclusive Collection, akostné 2012. Tak dnes, ako za čias Márie Terézie, s pýchou šíri slávu račianskych vinohradov. Tento drahokam medzi vínami, s modrastým nádychom, vôňou višne, čučoriedky, černíc i čokolády a plnšou zamatovo emotívnou chuťou, rozihrá Vaše zmysly. Predstavuje cuvée z najkvalitnejších frankoviek z Rače, ktoré vyzrievali v dubových sudoch, kde dokreslili svoju bohatosť a plnosť. Ideálna voľba k zverine a tmavému mäsu.

Ocenenia:
Národný salón vín Muvina Prešov - Zlatá medaila
Vinum Bojnice - Zlatá medaila