ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Rizling rýnsky, D.S.C 2013

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca vína Korbaš - Rodinné vinárstvo
Odroda Rizling rýnsky
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Južnoslovenská
Balenie (Litrov) 0.75
Ročník 2013
Servírovacia teplota (°C) 10-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
8,50 €

Poznáte to, na zadnej etikete si prečítate odporúčanie od vinára, koľko rokov treba víno skladovať, aby dosiahlo optimálnu formu a už o hodinu ho s priateľmi otvárate v obývačke. Tentokrát sa Vám to nestane!

Podarilo sa nám získať 150 posledných fliaš akurátne vyzretého Rízlingu, ročník 2013 zo súkromného archívu Jara Korbaša.

Víno sa prezentuje nazretou, zlatistou farbou. Vo výraznej vôni sa snúbi nazretý medový tón v kombinácii s grapefruitom a náznakom - pre terciárnu aromatiku Rízlingov - tak typického ľanového oleja. Chuť je hlboká, vyrovnaná, všeobjímajúca, ovocne svieža a pevná - a čo viac! Po troch rokoch zrenia, už krásne spojená. Víno postupným otepľovaním v pohári získava na komplexnosti a poskytuje dlhotrvajúci zážitok pre každého degustátora, ktorý nerád kĺže po povrchu. Ak sa radi do vínka trošku zahĺbite, toto je váš kôň!

POSLEDNÝCH 150 fliaš!

Ocenenia:
Vínne trhy Pezinok 2014 - strieborná medaila

Korbaš - Rodinné vinárstvo


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Rizling rýnsky, D.S.C 2013
Vaše hodnotenie:
Dajte vedieť ostatným váš názor a získajte zľavu 5%

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Ak si želáte víno poslať ako darček, dajte nám vedieť do komentáru k objednávke. Priložíme k nemu zdarma blahoželanie s Vaším textom.

Víno vieme dodať aj v štýlovej drevenej bedničke.