Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( 0 )

Výber šiestich, skvelých, slovenských Rizlingov /6fl./

Viac informácii
Zvyškový cukor suché
Výrobca Vino.sk
Odroda Rizling rýnsky
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Rôzne
Balenie (Litrov) 6x0.75
Ročník 2012
Servírovacia teplota (°C) 11-13
Farba vína Biele
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Do 48 hodín u vás
90,29 €

Pripravili sme pre Vás výber výnimočných Rízlingov od popredných slovenských vinárov.

1. Château Belá - Rizling rýnsky L6, výber z hrozna 2012
2. Bott Frigyes - Riesling, akostné 2012
3. Martin Pomfy/MAVÍN - Rizling rýnsky, neskorý zber 2012
4. Kasnyik - Rizling rýnsky Selection, akostné odrodové 2012
5. Terra Parna - Rizling rýnsky, neskorý zber 2012
6. Mrva&Stanko - WMC - Rizling rýnsky (Vinodol) Vin De Terroir, výber z hrozna 2013Vino.sk


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber šiestich, skvelých, slovenských Rizlingov /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


Set obsahuje:

1. Château Belá - Rizling rýnsky L6, výber z hrozna 2012. Svetložltkastá farba, ktorá je typická pre tento mladý rizling, v ktorého vôni objavíme lipový kvet a med doplnený o citrusy. Chuť sa prejaví hneď po prehltnutí. Môžete v nej nájsť grapefruit a iné tropické ovocie, medové pláty a veľmi živú kyselinku, ktorá dodáva rizlingu so slovenským pôvodom dlhovekosť.

2. Bott Frigyes - Riesling, akostné 2012. V chuti je veľmi plné, extraktívne a s náznakom citrusov, ktoré dopĺňa aj vyššia kyselinka a hrozienka.

3. Martin Pomfy/MAVÍN - Rizling rýnsky, neskorý zber 2012. Farba vína obsahuje zlatozelené tóny. Víno ma intenzívnu arómu, ktorá je elegantná, svieža a dlhá. Nájdeme v nej minerálne tóny, marhuľu a tropické ovocie. Chuť vína kopíruje aromatické vnemy, je elegantná, šťavnatá, svieža a extraktívna.

Ocenenia:
Zlatá Medaila Vinalies Paris 2013

4. Kasnyik - Rizling rýnsky Selection, akostné odrodové 2012. Víno jemnej zelenožltej farby s ovocno-kvetinovým buketom, v ktorom dominuje tropické ovocie a lipový kvet. Náznak sladkosti vo vôni spolu so zvyškovým cukrom vytvára s pikantnými kyselinami harmonickú a jemne korenistú medovú chuť. Klasifikácia "Selection" sú vína vyššej kvality, dobre vyvážené harmonické vína s plnším charakterom doporučené pre fajnšmekrov ktoré hľadajú osobitosť vo víne.

5. Terra Parna - Rizling rýnsky, neskorý zber 2012. Aby sme rozšírili rady milovníkov vín TERRA PARNA, chceli sme ponúkať aj víno s jemne vyšším zvyškovým cukrom, ktorý však maskujú vyrovnané kyselinky a víno tak nestratilo nič zo svojej sviežosti povestného kráľa vín. Najkrajšie ovocie zo suchovskej "zelenej misy". Víno so sviežimi kyselinkami a s typickým buketom dokvitajúcej lipy vždy sľubuje vinársky zážitok.

6. Mrva&Stanko - WMC - Rizling rýnsky (Vinodol) Vin De Terroir, výber z hrozna 2013. Víno žltozelenej farby, sýtejšieho odtieňa, s výraznou a zároveň elegantnou minerálno-ovocnou vôňou, najmä nelúpaných citrusových plodov a sušených hrozienok, obohatenou o interesantné minerálno-zemité tóny. Chuť vína je výborne štruktúrovaná, s ovocnosťou citrusového ovocia, nádhernou medovo-minerálnou textúrou, podporenou kyselinami evokujúcimi šťavnatosť pomaranča, s celkovým hlbokým chuťovým vnemom s dlhým doznievaním. Vin De Terroir: Víno, ktoré je vyrobené z hrozna pochádzajúceho len z jedinej polohy, čo zaručuje vínu jeho nezameniteľnú, jedinečnú a typickú charakteristiku.

Ocenenia:
Národný salón vín SR 2013 100 najlepších vín 2012
AWC Vienna 2013 - Strieborná medaila
Muvina Prešov 2013 - Strieborná medailaDegustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.