Facebook Pixel

ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA PRVÝ NÁKUP!


Nechajte nám svoj email a okrem toho, že Vám už neuletí žiadna skvelá ponuka, pošleme Vám kód so zľavou na Vašu prvú objednávku.

(Vstupom na stránku potvrdzujete, že máte aspoň 18 rokov)
Košík ( )

Výber z vinárstva Vínko Klimko Modra /6fl./

Viac informácii
Výrobca vína VÍNKO KLIMKO MODRA
Krajina pôvodu Slovensko
Oblasť pôvodu Malokarpatská
Balenie (Litrov) 6x0,75
Siričitany Víno obsahuje siričitany
Minimálny počet kusov 1
Dostupnosť:Vypredané
Zostáva len 0
Do 48 hodín u vás
52,32 €

Pripravili sme pre Vás výber šiestich skvelých vín z produkcie mladého vinárstva Vínko Klimko Modra - je to rodinné vinárstvo bratov Klimkovcov založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v ich rodine hlboko zapustené korene. Ich vína pochádzajú iba z modranských vinohradov. Ochutnajte Dievčie hrozno, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rulandské biele či Tramín. Alebo ružovú aj červenú Frankovku. Oplatí sa.

Set obsahuje:

1. Dievčie hrozno, akostné 2014
2. Tramín červený, neskorý zber 2014
3. Veltlínske zelené, neskorý zber 2014
4. Rizling vlašský, akostné 2014
5. Frankovka modrá rosé, akostné 2014
6. Frankovka modrá, neskorý zber 2014

VÍNKO KLIMKO MODRA

VÍNKO KLIMKO MODRA je rodinné vinárstvo založené v roku 2012. Tradícia vinohradníctva a výroby vína má však v našej rodine hlboko zapustené korene. Naše vína pochádzajú iba z modranských vinohradov. Ochutnajte Dievčie hrozno, Veltlínske zelené, Rizling rýnsky či Devín. Alebo ružovú aj červenú Frankovku.


Write Your Own Review
Chystáte sa hodnotiť: Výber z vinárstva Vínko Klimko Modra /6fl./
Vaše hodnotenie:
DAJTE VEDIEŤ OSTATNÝM VÁŠ NÁZOR A ZÍSKAJTE 5% ZĽAVU NA ĎALŠÍ NÁKUP!
(pre získanie zľavy je potrebné byť prihlásený na svoj účet)

Slovensko

Dôkaz o pestovaní viniča a výrobe vína na našom území pochádza z 7. – 6. storočia p. n. l. Z týchto rokov pochádza zatiaľ najstarší nález – sedem vinohradníckych nožov a hlinená nádoba na víno. Teda prvými výrobcami vína na našom území boli Kelti. Po nich prišli na naše územie Rimania a v tomto období sa začína na našom území pestovať vinič intenzívnejšie. Slovania pokračujú v pestovaní hrozna a výrobe vína po príchode do Karpatskej kotliny na základe keltských no najmä rímskych tradícií. 

Podľa údajov MP SR má Slovensko v súčasnosti 22.000 ha registrovaných vinohradov, z toho len 16.000 ha je obhospodarovaných a 12.000 ha rodiacich. Vinič sa pestuje v šiestich vinohradníckych oblastiach:

1. Malokarpatská vinohradnícka oblasť
2. Nitrianska  vinohradnícka oblasť
3. Stredoslovenská vinohradnícka oblasť
4. Východoslovenská  vinohradnícka oblasť
5. Južnoslovenská  vinohradnícka oblasť
6. Tokajská  vinohradnícka oblasť

Viac o histórii vinohradníctva na Slovensku sa dozviete tu >


1. Dievčie hrozno, akostné 2014
Hon Šarkaperky, je jeden z najvyššie položených vinohradov v Modre. Juhovýchodný svah, s piesčito-kamenistou pôdou, veľmi slnečná poloha. Víno je jemne aromatické, s ovocno-kvetinovou arómou, chuť je plná, obsah kyselín svieži. Kedysi tradičná modranská odroda s veľkými výsadbami, dnes ju vo fľaši nájdete málokedy.

2. Tramín červený, neskorý zber 2014
Rizling Vlašský hon Grefty - Modra. Vína z Tramínu červeného sú výrazne aromatické s ovocnými tónmi, pripomínajúcimi tropické plody. Vôňa je príjemne korenistá a kvetinová, s tónmi ruží a fialiek. Veľmi významný je svieži obsah kyselín. Podstatou kvalitného Tramínu je jeho plná chuť.

3. Veltlínske zelené, neskorý zber 2014
Krásne hrozno z honu Pažite. Víno odrody Veltlínske zelené je aromatické, s charakterom domáceho ovocia, mandľovou arómou, tónmi lipového kvetu, špargle a zeleného hrášku. Má veľmi dobrú chuťovú plnosť a pikantnú kyselinku.

4. Rizling Vlašský, akostné 2014
Rizling Vlašský hon Kalvária - Modra. Rizling vlašský dáva v dobrých polohách typické odrodové vína, s mierne zvýšeným obsahom kyselín, často s jemným odrodovým buketom a vôňou pripomínajúcou horké mandle.

5. Frankovka modrá rosé, akostné 2014
Hrozno pochádza z modranskej lokality Šarkaperky. Je jahodovej farby s ovocnou vôňou. Výrazná ovocná chuť, ľahké a osviežujúce víno s harmonickými kyselinkami.

6. Frankovka modrá, neskorý zber 2014
Hrozno pochádza z modranskej lokality Trávniky. Po zmiernení tvrdých tónov spojených s mladými vínami, sa objavuje príjemná korenistosť spojená s ovocnosťou a výrazným prejavom extraktívneho vína typického pre severské vinárske oblasti, ktoré sa v najlepších ročníkoch vyznačuje hebkosťou.


Degustačný set je možné zakúpiť aj v darčekovom balení - štýlovej drevenej bedničke na 6 fliaš.